۴ دی ۱۳۹۵

رونمایی «شهربازی مجازی» در الکام ‌گیمز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جدیدترین اثر این موسسه که «شهربازی مجازی» نام دارد به تازگی به ثبت صنعتی نیز رسیده رونمایی «شهربازی مجازی» در الکام ‌گیمز است.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری پیشگامان رایانه ای بازی نو درباره این بازی گفت: شهربازی مجازی سایتی است که یک حرکت نوین را آغاز کرده است. در کشور ما متاسفانه همیشه شاهد آن بوده‌ایم تا دیگر کشورها محصولی بسازند و پس از ساخت آن ما برای دفاع از خود و فرهنگ کشورمان محصولی در مقابله با آن تولید کنیم. اما شهربازی مجازی برخلاف این روند کار کرده است.

وی افزود: ما دیگر صبر نکردیم تا محصولی ساخته شود تا در مقابل آن ایستادگی کنیم بلکه با خلق شهربازی مجازی این بار ما پیش قدم یک فرهنگ‌سازی شدیم که با قوانین اسلامی و موجود در کشورمان هم‌خوانی داشته باشد.

عباس محبی مقدم گفت: تمام سعی و تلاش ما بر این بود تا بستری اسلامی را پدید آوریم تا از نظر اعتقادی بازی مشکلی نداشته باشد. از سوی دیگر این اثر زیر نظر سازمان سخا تولید شده است. به همین خاطر موفق شده‌ایم تا با جلسات متعدد شرایطی را فراهم کنیم تا این وب‌سایت در کشورهای اسلامی نیز عرضه شود. پس از آن حتی برنامه داریم تا اکثر کشورها از تجربه این عنوان بی نصیب نمانند.

مدیر عامل این موسسه در پایان از بنیاد ملی بازیهای رایانه ای برای حمایت از این موسسه قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک با این بنیاد همکاری مستمری داشته باشند.

شهر بازی مجازی در واقع یک وب سایت است که بازی‌های متنوع و زیادی در آن وجود دارد که با ورود به این سایت می‌توان از بازی‌های آن استفاده کرد.